044 384 18 22

телефон

04136, Україна, Київ

вул. Маршала Гречка, 13, офіс 1012

Прес-центр

Актуальні проблеми інформаційної безпеки України

1 серпня о 12.00 відбулася прес-конференція на тему: “Інформаційна безпека України”

 

Організатор: Всеукраїнське товариство “Просвіта” ім. Тараса Шевченка.

Учасники: Павло Мовчан — голова ВУТ “Просвіта” ім. Тараса Шевченка, народний депутат України I-VI скликань; Георгій Філіпчук — академік НАПН України, доктор педагогічних наук; Микола Голомша — голова партії “Патріот”; Євген Шевченко - голова Координаційної ради національних творчих спілок України; Андрій Хома - віце-президент Інституту права і суспільства.

Коротко. Громадські організації, зокрема, Товариство «Просвіта», "Українська альтернатива", політична партія «Патріот»  та інші вже не перший рік привертають увагу суспільства, ведуть широку роз’яснювальну роботу серед  українських громадян щодо проблем національної, насамперед інформаційної, безпеки держави. Цій темі присвячена і нинішня прес-конференція, побудована на гарячих і кричущих фактах, що спостерігаються на цьому фронті.

Низка кримінальних проваджень проти українських військових, які всупереч міжнародному праву відкрила Росія, є пропагандистським кроком.

Про це на прес-конференції в Укрінформі сказав колишній заступник військового прокурора Центрального регіону України Анатолій Маркевич.

"При всій надуманості тих кримінальних проваджень, це було не юридичним кроком, а  пропагандистським, боротьба на юридичному фронті", - сказав Маркевич.

За його словами, було порушено кілька десятків справ відносно українських військових, також нещодавно стало відомо що такі справи порушено і проти колишніх українських посадовців. Зокрема, у липні стало відомо про рішення Басманного районного суду Москви щодо обрання запобіжного заходу колишньому першому заступнику Генпрокурора Миколі Голомші, який зараз очолює українську партію "Патріот". Свого часу, в 2014 році, Микола Голомша на посаді першого заступника генпрокурора України ініціював кримінальне провадження стосовно командувача Чорноморським флотом РФ в Криму Олександра Вітко.

"Більше трьох років мовчали, ніяких дій не було, раптом вийшли на вищий рівень, коли пан Голомша кілька років вже не є посадовою особою Генпрокуратури", - зауважив Маркевич.

На  думку учасників прес-конференції, відкриття кримінального провадження щодо нього слідчим комітетом РФ саме в цей час має декілька причин. По перше, таким чином російська сторона має намір створити інформаційний привід перед осіннім політичним сезоном в Україні. По друге, зараз триває слухання в суді кримінального провадження щодо екс-президента України Віктора Януковича, і таким чином Росія намагається залякати всіх учасників процесу.

«Дуже потужна машина правоохоронних органів Російської Федерації  сьогодні виявилася фейковою організацією правосуддя, тому що там управляє і судить одна людина - Путін. Ми не повинні боятися таких рішень, тому я закликаю  колег, які займаються захистом наших рубежів, закликаю прокурорів та суддів, які сьогодні задіяні  в процесі проти Януковича, не реагувати на ці фейкові справи. Це правосуддя іншої держави і всупереч міжнародному праву - на якій підставі вони мають право порушувати  справи по відношенню до військовослужбовців на території Донбасу, якщо вони не приймають участь у війні? Тоді це перевищення влади того, хто порушує справу і втручається у справи іншої держави», - сказав на прес-конференції Голомша.

Учасники прес-конференції також повідомили, що готують низку звернень до органів державної влади щодо інформаційної безпеки.

 Відео з прес-конференції:

Джерело: ukrinform.ua

bottom-logo.png
команда висококваліфікованих фахівців в області інформаційної безпеки
04136, Україна, Київ, вул. Маршала Гречка, 13, офіс 1012
тел. 044 384 18 22
contact@softproduction.com.ua
Компанія Софт Продакшн надає послуги із забезпечення інформаційної безпеки підприємств, побудови корпоративних систем, мереж та телекомунікацій.

Search